Združenie Organizácií Verejných Prác
  SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

štvrtok, 18.8. 2022 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (0) 

STANOVY ZOVP SR


rokov založenia

 

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

Na celoslovenskom sneme sa slávilo 30-ročné jubileum založenia

Hotel Patria na Štrbskom plese sa stal dejiskom Celoslovenského snemu Združenia organizácií verejných prác SR (ZOVP). Združenie tu slávilo už 30. výročie svojho založenia. Program snemu bol opäť zaujímavý a nechýbali prehliadky a živé ukážky komunálnej techniky vystavovateľov.

Tridsať rokov. Presne toľko oslavovalo Združenie organizácií verejných prác SR (ZOVP) na dvojdňovom celoslovenskom sneme, ktoré sa uskutočnilo 17. až 18. mája 2022 v krásnom a reprezentatívnom
prostredí Štrbského plesa v Hoteli Patria. Podujatie sa konalo s podporou generálneho partnera spoločnosti REDOX a partnerov spoločnosti KOBIT-SK, ELTE GPS a MORAM CZ za mediálnej podpory časopisov Komunálna Technika a Odpady Portal. Program tohtoročného jarného snemu bol kombináciou slávnostnej a pracovnej časti. Slávnostnou časťou snemu prítomných sprevádzala moderátorská dvojica Ing. Pavol Heško a Ing. Kristína Priesterová a hneď po úvodnom privítaní návštevníkov dostali slovo hostia Ing. Radoslav Kazda, poslanec NR SR, prezidenti partnerských združení z Českej republiky a Maďarska a RNDr. Peter Krasnec – prezident APOH-u. Na tohtoročnom sneme sa zúčastnilo 207 osôb, 45 členských organizácií a 26 spoločností vystavovateľov.
[pokračovanie článku]

 14.6.2022 10:04:17

celý článok | vytlačiť článok

   

Snem ZOVP 2022

Viac ako 200 ľudí, 45 členských organizácií a 26 spoločností vystavovateľov. Tak vyzeral celoslovenský Snem Združenia organizácií verejných prác SR (ZOVP) v utorok 17. mája, ktorého dejiskom bol hotel Patria na Štrbskom Plese. Združenie touto udalosťou oslávilo 30. výročie svojho založenia. Účastníkmi snemu boli odborníci z rôznych oblasti komunálnych služieb, zástupcovia samospráv, ako aj s vystavovatelia a výrobcovia produktov pre výkon verejnoprospešných služieb pre mestá a obce. Denník Odpady-portal.sk bol ako mediálny partner podujatia pri tom.
[pokračovanie článku]

 24.5.2022 13:24:51

celý článok | vytlačiť článok

   

Názor. Quo vadis, Slovensko?

Komunikácia pri tvorbe legislatívy je v poslednej dobe len formálnym aktom, píše prezident Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve - RNDr. Peter Krasnec, PhD., MBA.

Už dlhší čas „z diaľky“ sledujem komunikáciu, diskusiu a načrtnutý postup ohľadne vývoja odpadového hospodárstva na Slovensku. Osobne si myslím, že cesta, ktorá bola nastavená, nie je úplne správna a môže spôsobiť viacero problémov, z ktorých niektoré môžu mať až devastačné dopady na odpadové hospodárstvo. Spomeniem niektoré z nich.
[pokračovanie článku]

 8.4.2022 14:29:31

celý článok | vytlačiť článok

   

MŽP SR: Ďalší odklad úpravy zmesového odpadu pred skládkovaním nebude.

Spoločnosti mali dostatok času na prípravu svojich zariadení aj s posudzovaním vplyvov na životné prostredie, tvrdí envirorezort.

Od budúceho roka majú subjekty nakladajúce so zmesovým komunálnym odpadom povinnosť upravovať ho pred uložením na skládku odpadov. Hoci sa spoločnosti pripravujú na nové podmienky už od prijatia novely zákona v roku 2019, investičná náročnosť riešení aj zdĺhavý povoľovací proces splnenie požiadaviek sťažujú. Aj preto časť firiem v odpadovom hospodárstve dúfala v ďalší odklad zavedenia povinnosti, ku ktorému ministerstvo životného prostredia pristúpilo už vlani. Envirorezort však s ďalšou takouto možnosťou nepočíta. “Vzhľadom na naplnenie cieľov a záväzkov SR je ďalšie posunutie termínu nežiadúce. Odklad by nebol správny krok ani z dôvodu, že Európska komisia už vedie konanie voči Slovensku pre nesprávnu implementáciu smernice Rady EÚ o skládkach odpadov. EK nám vo formálnom oznámení vyčítala práve nedostatočnú úpravu odpadu pred uložením na skládky,” znie vyjadrenie ministerstva pre Odpady-portal.sk.
[pokračovanie článku]

 11.2.2022 9:07:56

celý článok | vytlačiť článok

   

Zberové firmy musia používať ekologické autá.

Zákon o podpore ekologických vozidiel určuje povinnosť úradov obstarávať určitý podiel nízkoemisných áut. Aký vplyv to má na zberové spoločnosti?

Od augusta tohto roku je účinný zákon o podpore ekologických vozidiel cestnej dopravy, ktorý má prispieť k dekarbonizácii tým, že verejné inštitúcie budú povinne nakupovať ekologické vozidlá. Pri verejnom obstarávaní v hodnote nad 214-tisíc eur bez DPH musí určitý podiel pripadať na vozidlá s elektrickým pohonom, LPG, CNG alebo vodík. Povinnosť sa týka aj lízingu, splátkového predaja, prenájmu pri službách vo verejnom záujme. Takými sú aj služby nakladania s komunálnym odpadom.
[pokračovanie článku]

 8.10.2021 14:09:34

celý článok | vytlačiť článok

   

 

 VSTUP PRE ČLENOV
Meno :
Heslo :

zabudli ste prihlasovacie údaje ?


 PRIPRAVUJEME
  20. - 21.10.2022 Jesenný kongres, Plejsy
  18.8.2022 Tenisový turnaj ZOVP
  24.11.2022 Seminár ekonómov,
Valčianská dolina

 KALENDÁR VÝSTAV A PODUJATÍ
8.9.2022
Deň komunálnej techniky fy. REDOXDeň komunálnej techniky s firmou REDOX Lučenec.

hotel Šachtička


 BAZÁR


VŠETKY INZERÁTY

 
 

 

  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP