Združenie Organizácií Verejných Prác
  SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

pondelok, 16.5. 2022 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (0) 

STANOVY ZOVP SR


rokov založenia

 

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 
Názor. Quo vadis, Slovensko?

Komunikácia pri tvorbe legislatívy je v poslednej dobe len formálnym aktom, píše prezident Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve - RNDr. Peter Krasnec, PhD., MBA.

Už dlhší čas „z diaľky“ sledujem komunikáciu, diskusiu a načrtnutý postup ohľadne vývoja odpadového hospodárstva na Slovensku. Osobne si myslím, že cesta, ktorá bola nastavená, nie je úplne správna a môže spôsobiť viacero problémov, z ktorých niektoré môžu mať až devastačné dopady na odpadové hospodárstvo. Spomeniem niektoré z nich.
[pokračovanie článku]

 8.4.2022 14:29:31

celý článok | vytlačiť článok

   

MŽP SR: Ďalší odklad úpravy zmesového odpadu pred skládkovaním nebude.

Spoločnosti mali dostatok času na prípravu svojich zariadení aj s posudzovaním vplyvov na životné prostredie, tvrdí envirorezort.

Od budúceho roka majú subjekty nakladajúce so zmesovým komunálnym odpadom povinnosť upravovať ho pred uložením na skládku odpadov. Hoci sa spoločnosti pripravujú na nové podmienky už od prijatia novely zákona v roku 2019, investičná náročnosť riešení aj zdĺhavý povoľovací proces splnenie požiadaviek sťažujú. Aj preto časť firiem v odpadovom hospodárstve dúfala v ďalší odklad zavedenia povinnosti, ku ktorému ministerstvo životného prostredia pristúpilo už vlani. Envirorezort však s ďalšou takouto možnosťou nepočíta. “Vzhľadom na naplnenie cieľov a záväzkov SR je ďalšie posunutie termínu nežiadúce. Odklad by nebol správny krok ani z dôvodu, že Európska komisia už vedie konanie voči Slovensku pre nesprávnu implementáciu smernice Rady EÚ o skládkach odpadov. EK nám vo formálnom oznámení vyčítala práve nedostatočnú úpravu odpadu pred uložením na skládky,” znie vyjadrenie ministerstva pre Odpady-portal.sk.
[pokračovanie článku]

 11.2.2022 9:07:56

celý článok | vytlačiť článok

   

Zberové firmy musia používať ekologické autá.

Zákon o podpore ekologických vozidiel určuje povinnosť úradov obstarávať určitý podiel nízkoemisných áut. Aký vplyv to má na zberové spoločnosti?

Od augusta tohto roku je účinný zákon o podpore ekologických vozidiel cestnej dopravy, ktorý má prispieť k dekarbonizácii tým, že verejné inštitúcie budú povinne nakupovať ekologické vozidlá. Pri verejnom obstarávaní v hodnote nad 214-tisíc eur bez DPH musí určitý podiel pripadať na vozidlá s elektrickým pohonom, LPG, CNG alebo vodík. Povinnosť sa týka aj lízingu, splátkového predaja, prenájmu pri službách vo verejnom záujme. Takými sú aj služby nakladania s komunálnym odpadom.
[pokračovanie článku]

 8.10.2021 14:09:34

celý článok | vytlačiť článok

   

Kongres ZOVP SR, Dolný Kubín

Po dlhej „dobe Covidovej“, sa konečne podarilo zorganizovať Kongres ZOVP SR, ktorý sa konal v dňoch 23. – 24. júna 2021 v Dolnom Kubíne. Generálny partner Kongresu bola spoločnosť BKS-Leasing s.r.o.

Podujatiu dominoval odborný workshop zameraný na triedený zber biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu z domácností (BRKO), ako i ďalšie aktuálne témy z legislatívy odpadového hospodárstva.
Pozvanie na snem prijal pán Radovan Kazda, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, na ktorého po jeho príhovore smerovalo množstvo otázok týkajúcich sa momentálne najaktuálnejšej témy, a to zberu kuchynského odpadu. Odznelo aj veľa podnetov, ktoré je potrebné v budúcnosti riešiť v legislatíve odpadového hospodárstva.
Ďalším hosťom kongresu bola pani Zuzana Čachová, špecialistka pre životné prostredie v meste Trenčín.  S členmi ZOVP SR sa podelila o skúsenosti so zberom kuchynského odpadu v meste Trenčín, kde  jeho zber vykonávajú od začiatku tohto roka. Členovia  združenia sa pýtali na rôzne situácie, ktoré nastávajú v meste Trenčín, ako aj v ostatných mestách Slovenska.
V diskusii bol najväčší záujem o tému triedeného zberu BRKO od 1. júla 2021.
[pokračovanie článku]

 13.7.2021 10:01:32

celý článok | vytlačiť článok

   

Tornádo na Morave

Tornádo minulý týždeň spustošilo časť Južnej Moravy, zasiahlo hlavne obce Hrušky, Moravskú Novú Ves, Lužice, Mikulčice a mesto Hodonín.
V týchto extrémne ťažkých chvíľach, ktoré zasiahli ľudí a ich domovy, niektorí členovia ZOVP sa prihlásili a ponúkli svoju techniku na odstraňovanie následkov tornáda. V priebehu piatka sme sa kontaktovali s krízovým štábom Hodonína, Mikulčíc a starostkou obce Mikulčice.

Od soboty sa do upratovacích prác zapojil teleskopický nakladač a hákový nosič kontajnerov z TS Dolný Kubín a spolu s vozidlom  z TS  Stará Turá  nakladali a odvážali  suť v Hodoníne  podľa pokynov krízového štábu.  Od pondelka  sa pripojili ďalšie vozidlá s kontajnermi  zo spoločností VEPOS – SKALICA s.r.o., Technické služby Senica a.s., Vepos Vráble s.r.o., ktoré likvidujú následky škôd napáchaných tornádom v Mikulčiciach.
[pokračovanie článku]

 2.7.2021 12:51:33

celý článok | vytlačiť článok

   

 


SNEM ZOVP

 
Hotel Patria, Štrbské Pleso
17.5. - 18.5.2022

GENERÁLNY PARTNER


PARTNERI
    


informácie
zoznam prihlásených


 VSTUP PRE ČLENOV
Meno :
Heslo :

zabudli ste prihlasovacie údaje ?


 PRIPRAVUJEME
  28.4.2022 Školenie dispečerov, Dolný Kubín
  17.5. - 18.5.2022 Jarný snem, Štrbské Pleso
  október 2022 Jesenný kongres, Stropkov
   

 KALENDÁR VÝSTAV A PODUJATÍ

 BAZÁR


VŠETKY INZERÁTY

 
 

 

  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP