Združenie Organizácií Verejných Prác
   SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

sobota, 30.9. 2023 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (0) 


rokov založenia

 

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


STANOVY ZOVP SR


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

Je to nespniteľná úloha, hovoria o úprave odpadu od roku 2024 mestá a obce.

Zavedenie mechanicko-biologickej úpravy odpadu od budúceho roku nie je technicky možné. Nie, že by sme nechceli, ale nie sú vytvorené podmienky, tvrdia samosprávne združenia.

Prakticky každý rok sa opakujúca situácia pri novej povinnosti v nakladaní s komunálnym odpadom je tu opäť. Narýchlo uzákonená podmienka upravovať odpad pre umiestnením na skládku by mala začať platiť od budúceho roka. Predchádzajúci a už raz preložený termín bol plánovaný na január 2023, v súčasnosti sa opäť hovorí o možnosti odkladu. „Úloha je nesplniteľná a vyžaduje ďalší odklad. Pre mechanicko-biologickú úpravu odpadu zatiaľ neboli vytvorené dostatočné kapacity. Viackrát sme na to upozorňovali MŽP SR a akceptovalo to aj bývalé vedenie. Je potrebné preložiť povinnosť na rok 2027 a zdynamizovať prípravu a budovanie kapacít,“ uviedol Jozef Božik, predseda Združenia miest a obcí Slovenska počas nedávnej konferencie TA3 o odpadoch. Podľa neho bude po voľbách nutné urýchlene sa témou zaoberať, inak to môže skomplikovať život samosprávam aj občanom a predražiť odpadové hospodárstvo. Hoci pár miest už má linky funkčné, ide skôr o výnimky. Pre takéto samosprávy žiada ZMOS kompenzácie od štátu kvôli zvýšeným nákladom.
[pokračovanie článku]

 20.9.2023 11:15:13

celý článok | vytlačiť článok

   

ODPADY A ŽIVOTNÉ PROSTREDIE 2023
 

Rokovanie s ministrom o oddialení účinnosti zákona o mechanicko-biologickej úprave odpadu pred skládkovaním

Dňa 6.7.2023 na Ministerstve životného prostredia SR v Bratislave zástupcovia ZMOS, ÚMS, ZOVP a APOH rokovali o tejto téme s ministrom životného prostredia SR Milanom Chrenkom.

„ZMOS opakovane na viacerých pracovných rokovaniach i verejne na tlačovej besede požiadal o riešenie tejto situácie. Po prípadnom zavedení by významným spôsobom negatívne ovplyvnila cenotvorubu pre budúci rok pokiaľ ide o poplatok za odpad platený občanom,“ zdôraznil predseda ZMOS a primátor mesta Partizánske Jozef Božik.
[pokračovanie článku]

 12.7.2023 13:44:51

celý článok | vytlačiť článok

   

Zberovky majú posledné dni na splnenie povinnosti, údaje musia nahlásiť OZV aj MŽP SR

Zostávajú na to posledné dni. Zberové spoločnosti majú do 30. júna 2023 zákonnú povinnosť zaslať údaje Ministerstvu životného prostredia SR (MŽP SR) a príslušnej organizácii zodpovednosti výrobcov (OZV) pre obaly.

Podľa zákona o odpadoch platí, že ten, kto vykonáva triedený zber komunálnych odpadov z obalov a komunálnych odpadov z neobalových výrobkov, je na základe § 16 ods.12 písm. a) zákona o odpadoch povinný zaslať MŽP SR a príslušnej OZV pre obaly, s ktorou má uzatvorenú zmluvu podľa §16 ods.3 zákona o odpadoch, údaje za kalendárny rok najneskôr do 30. júna kalendárneho roka.
[pokračovanie článku]

 27.6.2023 14:47:56

celý článok | vytlačiť článok

   

Nestíhame, varujú mestá a obce. ZMOS žiada odložiť povinnú úpravu odpadov.

Do 1. januára 2024, odkedy sa na skládky bude môcť ukladať už iba upravený odpad, zostáva polroka. Potrebná infraštruktúra na mechanicko-biologickú úpravu (MBÚ) odpadov však stále chýba. Samosprávy preto bijú na poplach. Predstavitelia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) na tlačovej besede včera (14. júna) zopakovali argumentáciu samospráv z jesene minulého roka, kedy sa podarilo povinnosť posunúť o jeden rok. Ani takýto odklad však podľa starostov a primátorov stačiť nebude a dostatok liniek do konca roka nevznikne. Žiadajú preto o ďalší posun.
[pokračovanie článku]

 20.6.2023 12:36:33

celý článok | vytlačiť článok

   

Jarný snem ZOVP 2023, Patince

Združenie organizácií verejných prác (ZOVP) usporiadalo koncom mája svoj tradičný jarný snem. Dejiskom sa stal hotel v Patinciach s príjemnou atmosférom. Poobedie patrilo „živej“ výstave komunálnej techniky na vonkajšej ploche a priateľským rozhovorom.

Patince sa opäť stali miestom, kde sa stretli na celoslovenskom sneme členovia Združenia organizácii verejných prác ZOVP. Príjemný Wellness hotel Patince ponúkol okrem reprezentatívnych priestorov či dobrého jedla aj skvelý vonkajší priestor na prehliadku komunálnej techniky. Jarný snem sa uskutočnil počas dvoch dní, a to od 25. do 26. mája 2023. Už tradične sa začal pracovnou časťou. Generálnym partnerom snemu bola spoločnosť G – TECHNIK s.r.o., hlavným partnerom spoločnosť BKS Bank Leasing a partnermi boli spoločnosti ELTE GPS a Geospol Prešov.
[pokračovanie článku]

 5.6.2023 11:58:19

celý článok | vytlačiť článok

   

 


KONGRES ZOVP

 
hotel PARK, Dolný Kubín
17.10. - 18.10.2023

GENERÁLNY PARTNERPARTNERI
    


informácie
zoznam prihlásených


 VSTUP PRE ČLENOV
Meno :
Heslo :

zabudli ste prihlasovacie údaje ?


 AKTUÁLNE AKCIE ZOVP
17.10.2023 Kongres ZOVP SR 2023
26.10.2023 Ekonomický seminár 2023

 PRIPRAVUJEME
  17.10.2023 Kongres ZOVP, Dolný Kubín
  9/10 2023 Pracovná cesta ČR
  26. - 27.10.2023 Seminár EKONÓMIA
  22.5. - 24.5.2024 SNEM SR+ČR+Poľsko
  9/10 2024 Pracovná cesta Nemecko

 KALENDÁR AKCIÍ
5.10.2023
Kongres SVPSValná hromada SVPS, výstava komunálnej techniky

OREA Resort Devět skal, Miklovy

18.10.2023

Hotel Horizont Rezort****, Stará Lesná

14.11.2023

hotel Double Tree by Hilton, Bratislava


 AUKCIA

  
  
elektronická aukcia vozidiel
a špeciálnej techniky
  

 BAZÁR


VŠETKY INZERÁTY

 
 

 

  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP