Združenie Organizácií Verejných Prác
   SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

utorok, 25.6. 2024 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (0) 


rokov založenia

 

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


STANOVY ZOVP SR


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

Skládkovanie niektorých odpadov sa predraží. Tarabov rezort predložil novelu zákona

Ministerstvo životného prostredia dňa 25. marca predložilo na pripomienkovanie legislatívny materiál, ktorým chce novelizovať zákon č. 329/2018 Z.z. o poplatkoch za uloženie odpadov a zákon č. 587/2004 Z.z. o Environmentálnom fonde. Hlavným zámerom novely je zmeniť podmienky ročných príspevkov z Envirofondu pre mestá a obce. Návrh sme na Odpady-portal.sk už podrobnejšie rozobrali v tomto článku. Materiál, ktorý zahŕňa 36 novelizačných bodov, však počíta aj s ďalšími zmenami. Dotknú sa najmä skládkovania odpadov a poplatkov za ukladanie odpadov na skládky či odkaliská. Práve z ich výnosov, ktoré putujú do Envirofondu, štát financuje ročné príspevky pre obce.
[pokračovanie článku]

 27.03.2024 9:50:58

celý článok | vytlačiť článok

   

POĽSKO-ČESKO-SLOVENSKÝ KONGRES

Združenie Organizácií Verejných Prác SR pozýva svojích členov na 1. medzinárodný KONGRES ZOVP(SR), SKS(CZ), KFDZOM(PL), ktorý sa uskutoční v termíne 22. – 24.05.2024 v hoteli Golebiewski, Karpacz, Poľsko. PROMO VIDEO.

Účastníkmi kongresu budú odborníci z oblasti komunálnych služieb, zástupcovia samospráv ako aj s vystavovatelia a výrobcovia produktov pre výkon verejnoprospešných služieb pre mestá a obce zo Slovenska, Česka a Poľska. Súčasťou kongresu budú i zaujímavé prednášky a diskusie na rôzne témy nielen z odpaodvého hospodárstva.
[pokračovanie článku]

 15.03.2024 15:29:54

celý článok | vytlačiť článok

   

Vyvinuli úspornú drviacu technológiu. Slovenská firma ponúka drviče odpadu na predaj aj leasing.

Spoločnosť Shredder Technonolgy sa zaoberá industriálnou drviacou technológiou už viac ako 25 rokov. Keďže oblasti zhodnocovania odpadov sa v poslednom čase venuje veľká pozornosť, firma vyvinula úspornú drviacu technológiu.

Riešenie má pomôcť samosprávam pri spracovaní odpadu. Výhodou je, že podrvený materiál sa dá ďalej zhodnotiť rôznymi spôsobmi. Odpadový materiál ako plast, textil, drevo, papier či kartón, je možné využiť ako alternatívne palivo napríklad pri výrobe cementu v cementárňach či pri výrobe tepla v teplárňach. Alternatívne sa dá objemovo zredukovaný odpad uložiť aj na skládky.Biologický odpad sa dá po podrvení zas využiť na kompostovanie alebo v bioplynových staniciach.
[pokračovanie článku]

 21.12.2023 14:57:57

celý článok | vytlačiť článok

   

Odkladá sa to o ďalší rok. Taraba rozhodol o úprave odpadov pred skládkovaním

Minister životného prostredia Tomáš Taraba spolu s predstaviteľmi samospráv na tlačovej besede dňa 24. novembra oznámil opätovný posun povinnej úpravy pred skládkovaním. Rozhodnutie v tejto veci avizoval s premiérom Robertom Ficom už pred dvomi týždňami.

Čo sa mení pri úprave odpadov

Po vlaňajšom odklade povinnej úpravy odpadov, ktorý ministerstvo umožnilo zmenou príslušnej vyhlášky, záväzným termínom až doposiaľ zostával 1. januára 2024. Po Novom roku malo platiť, že nebude možné skládkovať odpad, ktorý neprešiel úpravou. Dnes však minister Taraba so zástupcami miest a obcí oznámil, že jeho rezort tento termín posunie o ďalší rok. Ministerstvo by tak malo opäť novelizovať vykonávací predpis. Rozhodnutie rezortu znamená, že samosprávam bude aj naďalej postačovať, ak budú zabezpečovať triedený zber komunálnych odpadov. Pokiaľ ho budú realizovať, zmesový komunálny odpad budú môcť aj počas roka 2024 naďalej ukladať na skládky odpadov. Zmení sa to až od roka 2025.
[pokračovanie článku]

 27.11.2023 8:28:29

celý článok | vytlačiť článok

   

Jesenný kongres ZOVP 2023, Dolný Kubín

Združenie organizácii verejných prác Slovenskej republiky (ZOVP SR) má za sebou ďalšie úspešné podujatie, tentokrát celoslovenský jesenný kongres, ktorý sa konal v dňoch 17.–18. októbra 2023 v hoteli Park v Dolnom Kubíne. Príjemné miesto ponúklo okrem reprezentatívnych priestorov či dobrého jedla aj skvelý vonkajší priestor na prehliadku komunálnej techniky. Program kongresu bol opäť zaujímavý a ponúkol aj niekoľko prednášok, napríklad o prenájme stavebných strojov,  monitoringu zberu nádob na odpad, o aktuálnej situácii v OH ČR či leasingu komunálnej techniky. Kongresy ZOVP SR sú pre jeho členov vždy veľmi plodným podujatím, pretože okrem nových informácií o aktuálnom dianí na Slovensku, sú tu široké
možnosti nadväzovania spoluprác, stretnutia so zástupcami samospráv ale i s vystavovateľmi a výrobcami produktov pre výkon prospešných služieb pre mestá a obce.
[pokračovanie článku]

 31.10.2023 14:46:09

celý článok | vytlačiť článok

   

 

 VSTUP PRE ČLENOV
Meno :
Heslo :

zabudli ste prihlasovacie údaje ?


 PRIPRAVUJEME
  14.8.2024 Tenis ZOVP
  1.10 - 3.10.2024 Pracovná cesta Nemecko - fy. Kärcher

 KALENDÁR AKCIÍ
30.09.2024
ENVIROMANAGEMENT 202414. ročník medzinárodnej odbornej konferencie sa tentoraz zameriava na tému "Správne nakladanie s tuhými odpadmi a zdrojmi… Neplánovať znamená plánovať neúspech."

Štrbské Pleso, Hotel Patria

05.12.2024
APEL 20248. ročník konferencie zahŕňa ucelený prehľad legislatívnych zmien v oblasti životného prostredia za rok 2024.

Bratislava


 AUKCIA

  
  
elektronická aukcia vozidiel
a špeciálnej techniky
  

 BAZÁR


VŠETKY INZERÁTY

 
 

 

  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP