Združenie Organizácií Verejných Prác
   SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

štvrtok, 29.2. 2024 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (0) 


rokov založenia

 

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


STANOVY ZOVP SR


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

Vyvinuli úspornú drviacu technológiu. Slovenská firma ponúka drviče odpadu na predaj aj leasing.

Spoločnosť Shredder Technonolgy sa zaoberá industriálnou drviacou technológiou už viac ako 25 rokov. Keďže oblasti zhodnocovania odpadov sa v poslednom čase venuje veľká pozornosť, firma vyvinula úspornú drviacu technológiu.

Riešenie má pomôcť samosprávam pri spracovaní odpadu. Výhodou je, že podrvený materiál sa dá ďalej zhodnotiť rôznymi spôsobmi. Odpadový materiál ako plast, textil, drevo, papier či kartón, je možné využiť ako alternatívne palivo napríklad pri výrobe cementu v cementárňach či pri výrobe tepla v teplárňach. Alternatívne sa dá objemovo zredukovaný odpad uložiť aj na skládky.Biologický odpad sa dá po podrvení zas využiť na kompostovanie alebo v bioplynových staniciach.
[pokračovanie článku]

 21.12.2023 14:57:57

celý článok | vytlačiť článok

   

Odkladá sa to o ďalší rok. Taraba rozhodol o úprave odpadov pred skládkovaním

Minister životného prostredia Tomáš Taraba spolu s predstaviteľmi samospráv na tlačovej besede dňa 24. novembra oznámil opätovný posun povinnej úpravy pred skládkovaním. Rozhodnutie v tejto veci avizoval s premiérom Robertom Ficom už pred dvomi týždňami.

Čo sa mení pri úprave odpadov

Po vlaňajšom odklade povinnej úpravy odpadov, ktorý ministerstvo umožnilo zmenou príslušnej vyhlášky, záväzným termínom až doposiaľ zostával 1. januára 2024. Po Novom roku malo platiť, že nebude možné skládkovať odpad, ktorý neprešiel úpravou. Dnes však minister Taraba so zástupcami miest a obcí oznámil, že jeho rezort tento termín posunie o ďalší rok. Ministerstvo by tak malo opäť novelizovať vykonávací predpis. Rozhodnutie rezortu znamená, že samosprávam bude aj naďalej postačovať, ak budú zabezpečovať triedený zber komunálnych odpadov. Pokiaľ ho budú realizovať, zmesový komunálny odpad budú môcť aj počas roka 2024 naďalej ukladať na skládky odpadov. Zmení sa to až od roka 2025.
[pokračovanie článku]

 27.11.2023 8:28:29

celý článok | vytlačiť článok

   

Jesenný kongres ZOVP 2023, Dolný Kubín

Združenie organizácii verejných prác Slovenskej republiky (ZOVP SR) má za sebou ďalšie úspešné podujatie, tentokrát celoslovenský jesenný kongres, ktorý sa konal v dňoch 17.–18. októbra 2023 v hoteli Park v Dolnom Kubíne. Príjemné miesto ponúklo okrem reprezentatívnych priestorov či dobrého jedla aj skvelý vonkajší priestor na prehliadku komunálnej techniky. Program kongresu bol opäť zaujímavý a ponúkol aj niekoľko prednášok, napríklad o prenájme stavebných strojov,  monitoringu zberu nádob na odpad, o aktuálnej situácii v OH ČR či leasingu komunálnej techniky. Kongresy ZOVP SR sú pre jeho členov vždy veľmi plodným podujatím, pretože okrem nových informácií o aktuálnom dianí na Slovensku, sú tu široké
možnosti nadväzovania spoluprác, stretnutia so zástupcami samospráv ale i s vystavovateľmi a výrobcami produktov pre výkon prospešných služieb pre mestá a obce.
[pokračovanie článku]

 31.10.2023 14:46:09

celý článok | vytlačiť článok

   

POZVÁNKA na školenie zimnej techniky.

V dňoch od 25. - 26.10.2023 usporiada firma KOBIT SK, spol. s r.o. dvojdňové školenie pracovníkov obsluhy a údržby zimnej techniky vyrábanej firmou KOBIT s praktickými ukážkami.

Spoločnosť KOBIT-SK, s.r.o. Dolný Kubín je najväčším výrobcom a dodávateľom zariadení na letnú a zimnú údržbu ciest a komunikácií na Slovensku. Obchodný sortiment spoločnosti tvoria aj stroje na zber a odvoz komunálneho odpadu, transportná technika a špeciálne nadstavby. Celkovo sortiment dnes tvorí viac ako 120 typov strojov, zariadení a nadstavieb.
[pokračovanie článku]

 04.10.2023 9:11:45

celý článok | vytlačiť článok

   

Je to nespniteľná úloha, hovoria o úprave odpadu od roku 2024 mestá a obce.

Zavedenie mechanicko-biologickej úpravy odpadu od budúceho roku nie je technicky možné. Nie, že by sme nechceli, ale nie sú vytvorené podmienky, tvrdia samosprávne združenia.

Prakticky každý rok sa opakujúca situácia pri novej povinnosti v nakladaní s komunálnym odpadom je tu opäť. Narýchlo uzákonená podmienka upravovať odpad pre umiestnením na skládku by mala začať platiť od budúceho roka. Predchádzajúci a už raz preložený termín bol plánovaný na január 2023, v súčasnosti sa opäť hovorí o možnosti odkladu. „Úloha je nesplniteľná a vyžaduje ďalší odklad. Pre mechanicko-biologickú úpravu odpadu zatiaľ neboli vytvorené dostatočné kapacity. Viackrát sme na to upozorňovali MŽP SR a akceptovalo to aj bývalé vedenie. Je potrebné preložiť povinnosť na rok 2027 a zdynamizovať prípravu a budovanie kapacít,“ uviedol Jozef Božik, predseda Združenia miest a obcí Slovenska počas nedávnej konferencie TA3 o odpadoch. Podľa neho bude po voľbách nutné urýchlene sa témou zaoberať, inak to môže skomplikovať život samosprávam aj občanom a predražiť odpadové hospodárstvo. Hoci pár miest už má linky funkčné, ide skôr o výnimky. Pre takéto samosprávy žiada ZMOS kompenzácie od štátu kvôli zvýšeným nákladom.
[pokračovanie článku]

 20.09.2023 11:15:13

celý článok | vytlačiť článok

   

 

 VSTUP PRE ČLENOV
Meno :
Heslo :

zabudli ste prihlasovacie údaje ?


 PRIPRAVUJEME
  4/2024 Seminár ZELEŇ - Piešťany
  22.5. - 24.5.2024 SNEM SR+ČR+Poľsko
  9/10 2024 Pracovná cesta Nemecko

 KALENDÁR AKCIÍ

 AUKCIA

  
  
elektronická aukcia vozidiel
a špeciálnej techniky
  

 BAZÁR


VŠETKY INZERÁTY

 
 

 

  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP