Združenie Organizácií Verejných Prác
   SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

piatok, 12.7. 2024 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (0) 


rokov založenia

 

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


STANOVY ZOVP SR


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

 

Zákon roka príde na rad na jeseň

15.02.2017 7:40:29  vytlačiť  

Na rozdiel od zákona o poplatkoch za uloženie odpadu na skládku však s novelizovaním zákona o odpadoch nemá ministerstvo jasnejšie plány.

V odpadovom hospodárstve plánuje ministerstvo tohto roku pripraviť dve zásadné normy. Vyplýva to z návrhu plánu legislatívnych úloh vlády Slovenskej republiky na rok 2017, ktorý vláda prerokovala ešte 14. decembra 2016. V júni tohto roku by mal byť predložený do pripomienkového konania návrh zákona zákona, ktorým sa mení a doplna zákon č. 409/2011 Z. z. o niektorých opatreniach na úseku environmentálnej zátaže. Riešiť má problémy aplikačnej praxe.

Zdraženie poplatkov má byť známe už v auguste

Najočakávanejšou normou je návrh zákona o poplatkoch za uloženie odpadov, ktorý by mal zásadne zvýšiť spoplatňovanie skládkovania. Zdražovanie služieb ministerstvo v dokumente lakonicky nazýva „úpravou výšky a spôsobu platby za uloženie odpadov na skládku odpadov s cieľom znížit množstvo skládkovaného odpadu“.

Vo vyjadreení pre Odpady-portal.sk však ministerstvo reaguje presnejšie.

„Ministerstvo v súčasnosti pripravuje nový zákon o poplatkoch za uloženie odpadov, ktorý počíta so zvýšením poplatku za skládkovanie najmä komunálneho odpadu. Tento právny predpis je v súčasnosti v legislatívnom procese – nateraz je v internom pripomienkovom konaní. Na vládu by mohol byť predložený v druhej polovici tohto roka,“ uviedol hovorca rezortu Tomáš Ferenčák.

Novela zákona o odpadoch vo hviezdach

Rezort životného prostredia avizuje už niekoľko mesiacov aj potrebu novelizovať viaceré časti zákona o odpadoch.

K obsahu novely ani termínu jeho predloženia sa však vyjadruje veľmi opatrne.

„Ministerstvo si uvedomuje, že zákon o odpadoch nie je dokonalý, a preto pripravuje aplikačnú novelu, ktorá zabezpečí plynulú funkčnosť novo nastaveného systému odpadového hospodárstva. Rezort pri príprave aplikačnej novely rokuje aj so zástupcami priemyslu, potravinárov, výrobcami obalových a neobalových výrobkov, ale aj s tretím sektorom. Hovoriť v tejto chvíli o podrobnostiach považujeme za predčasné,“ uzatvára hovorca.

Zdroj : www-odpady-portal.sk
   
  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP