Združenie Organizácií Verejných Prác
  SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

utorok, 25.2. 2020 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (0) 

STANOVY ZOVP SR

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

Stanovisko. Stane sa Slovensko druhým „Neapolom“?

Prinášame spoločné stanovisko Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve a Združenia organizácií verejných prác k niektorým opatreniam schváleným v novele zákona o odpadoch.

Dňa 27.11.2019 vládna koalícia schválila novelu zákona aj napriek zásadným negatívnym stanoviskám profesných združení a organizácií voči niektorým ustanoveniam. Ide predovšetkým o dve ustanovenia, ktoré sa negatívne dotknú obyvateľov, obcí a miest a spoločností zabezpečujúcich zvoz a zneškodnenie odpadov:
[pokračovanie článku]

 2.12.2019 20:09:19

celý článok | vytlačiť článok

   

Parlament schválil veľkú novelu zákona o odpadoch

Návrh podporila len vládna koalícia. Pribudla aj povinnosť úprav odpadov a vážiaceho systému do zvozových vozidiel, ktoré podnikatelia považujú za nevykonateľné. Schválená novela obsahuje aj zákaz uvádzať jednorazové plastové výrobky, zvýhodniť výrobcov, ktorí na trh uvádzajú ekologickejšie a recyklovateľné obaly a obmedziť skládkovanie predovšetkým biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov. „Naša legislatívna zmena má jednoznačný cieľ, a to motivovať ľudí odpad triediť, výrobcov vyrábať recyklovateľné výrobky a motivovať samosprávy zaviesť efektívny zber komunálnych odpadov. Je to cesta, po ktorej ideme, ktorú dnes podporili poslanci parlamentu s cieľom spraviť Slovensko zelenšie a čistejšie,“ povedal podpredseda vlády a minister životného prostredia László Sólymos.
[pokračovanie článku]

 28.11.2019 8:12:11

celý článok | vytlačiť článok

   

Novela zákona o odpadoch zavádza aj povinnosť váhy v zberovom aute

Návrh veľkej novely zákona o odpadoch čaká na odsúhlasenie parlamentom. Základný predpis v odpadovom hospodárstve prináša veľa noviniek a aj nových povinností, ktoré môžu v konečnom dôsledku viesť k vyšším poplatkom za odpad.

Jedným z takýchto opatrení je požiadavka na vybavenie zberového vozidla vážiacim systémom. “Ten, kto vykonáva zber zmesového odpadu alebo triedený zber komunálnych odpadov z obalov a komunálnych odpadov z neobalových výrobkov v obci, je povinný zabezpečiť vybavenie zberných vozidiel vážiacim systémom,” znie nový odsek v §16  návrhu zákona.
[pokračovanie článku]

 31.10.2019 12:22:26

celý článok | vytlačiť článok

   

Pracovná cesta s MEVA-SK

 V dňoch 4. - 6.9.2019 sa na pozvanie spoločnosti MEVA Group uskutočnila tematická pracovná  cesta do Českej republiky. Skupina účastníkov tvorená členmi ZOVP absolvovala veselý presun  vlakom do Prahy, kde sme boli ubytovaní a večer po príchode  sme strávili debatami  a výmenou skúseností pri výbornom českom pive.

Štvrtok, hneď ráno sme sa autobusom prepravili do priestorov výrobného závodu MEVA v Roudici nad Labem, kde nás privítal generálny riaditeľ spoločnosti MEVA Group.  S jeho spolupracovníkmi sme absolvovali exkurziu vo výrobných halách kovo-programu – výroba kuka nádob, kontajnerov, sudov a výrobkov pre sklady a logistiku. Našu pozornosť si získali polopodzemné kontajnery ale aj špeciálne kontejnery do centrálnych zón ako aj vysoko sofistikované smart riešenia košov, ktoré komunikujú a plnia viacero riešení.
[pokračovanie článku]

 14.10.2019 10:26:11

celý článok | vytlačiť článok

   

Platnosť PZP sa bude od 1. októbra preukazovať už iba zelenou kartou

Platnosť povinného zmluvného poistenia (PZP) sa bude od 1. októbra preukazovať už iba zelenou kartou. Vodiči by si mali skontrolovať, či majú jej originál.

Motoristi by mali po novom preukazovať (PZP) vozidla už iba zelenou kartou, bez ohľadu na to, či sa nachádzajú na Slovensku alebo v zahraničí. Novela zákona o Exportno-importnej banke totiž zrušila vydávanie bielych kariet, ktoré potvrdzovali platnosť PZP iba na území Slovenska. Tzv. biela karta bola doteraz dokladom o poistení vozidla, ktorý vydala každému poistencovi poisťovňa a ktorý potvrdzoval platnosť PZP. Každý poistenec ju teda musel mať pri sebe, bola však platná iba na území SR. Medzinárodná karta automobilového poistenia – tzv. zelená karta, má na rozdiel od bielej medzinárodnú platnosť a jej forma spĺňa štandardy krajín, ktoré patria do Systému zelenej karty. Poisťovne dlhodobo upozorňovali na to, že vydávanie bielych kariet je zbytočnou administratívou, pretože zelená karta potvrdzuje stále to isté povinné zmluvné poistenie, ktoré si vodiči uzatvorili. Od 1. októbra tak už poisťovne nebudú musieť vystavovať pri uzavretí poistenia aj bielu kartu.
[pokračovanie článku]

 1.10.2019 13:51:33

celý článok | vytlačiť článok

   

 

 VSTUP PRE ČLENOV
Meno :
Heslo :

zabudli ste prihlasovacie údaje ?


 AKTUÁLNE AKCIE ZOVP
6.5.2020 IFAT 2020

 PRIPRAVUJEME
 11.2.2020 školenie odpady, NMnV
 6.5. - 8.5.2020 IFAT, Mníchov
 20.5. - 22.5.2020 Jarný snem, Dolný Kubín
 9.6. - 10.6.2020 Stan KOBIT, Dolný Kubín
 august 2020 tenisový turnaj
 september 2020 Deň KT REDOX, Šachtičky
 7.10. - 9.10.2020 Kongres ZOVP, Plejsy
 september 2020 školenie Doprava
   
Plán akcií, zasadnutí CR

 KALENDÁR VÝSTAV A PODUJATÍ

 BAZÁR

VŠETKY INZERÁTY

 
 

 

  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP