Združenie Organizácií Verejných Prác
  SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

utorok, 27.10. 2020 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (1) 

STANOVY ZOVP SR

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

Najviac za plasty, najmenej za obaly z dreva. MŽP ukázalo sadzby recyklačných poplatkov


Reguláciu tzv. recyklačných poplatkov chce rezort presadiť v skrátenom medzirezortnom pripomienkovacom konaní.

Poplatky za triedený zber a zhodnocovanie obalov a neobalových výrobkov pôjdu nahor. Ministerstvo životného prostredia (MŽP) ukázalo návrh vyhlášky, ktorou zavádza minimálne sadzby týchto poplatkov. Takzvané recyklačné poplatky uhrádzajú zberovým spoločnostiam organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV). Tie ich následne premietajú do poplatkov, ktoré im platia zazmluvnení výrobcovia, pôvodcovia odpadov z obalov a neobalov, napríklad potravinári, výrobcovia kozmetiky, vydavatelia tlačovín a ďalší.
[pokračovanie článku]

 26.10.2020 9:32:16

celý článok | vytlačiť článok

   

Povinná úprava odpadu pred skládkovaním nebude skôr ako v roku 2022

Zákon o odpadoch predpokladá zavedenie úpravy odpadu pred jeho skládkovaním od 1.1.2021. Podrobnosti takejto úpravy by mala špecifikovať vyhláška, ktorú pripravuje ministerstvo životného prostredia. Všetko však nasvedčuje tomu, že povinná úprava nebude povinná už od budúceho roku.

Úprava odpadu pred skládkovaním vyplýva z európskej smernice. Slovensko však s jej implementáciou mešká, za čo by mohli hroziť sankcie zo strany Európskej komisie. Ministerstvo je preto nútené túto situáciu riešiť, avšak plánovaný termín od budúceho roka sa posúva.
[pokračovanie článku]

 19.10.2020 11:52:00

celý článok | vytlačiť článok

   

Zavedenie triedeného zberu kuchynského odpadu

Dňa 15.10.2020 na spoločnej tlačovej konferencii deklaroval minister životného prostredia Ján Budaj s predsedom Únie miest a obcí a primátorom mesta Trenčín Richardom Rybníčkom, že dospeli k dohode v súvislosti s pálčivou témou triedenia kuchynského odpadu.

Minister Ján Budaj podčiarkol, že momentálne je triedenie nepostačujúce, jednoducho Slovensko dlhé roky nezvláda odpadové hospodárstvo: „Neplníme svoje sľuby, ktoré sme dávali Európskej únii, ani ktoré sme dávali sami sebe. Hovorím o predchádzajúcich vládach, ktoré opakovane sľubovali zavedenie kuchynského odpadu.“
[pokračovanie článku]

 19.10.2020 8:21:00

celý článok | vytlačiť článok

   

Minister Budaj otvoril verejnú diskusiu o nákladoch triedeného zberu

Z iniciatívy ministra životného prostredia Jána Budaja si dňa 6.10.2020 sadli za jeden stôl výrobcovia, obchodníci, potravinári, zástupcovia organizácií zodpovednosti výrobcov, zástupcia zberových spoločností,  zamestnávateľov či samospráv, ako aj niektorí poslanci Národnej rady SR. Cieľom bolo odborne diskutovať o výške nákladov na triedený zber, ktoré ministerstvo nastaví vo vykonávacej vyhláške k zákonu o odpadoch.
[pokračovanie článku]

 14.10.2020 13:28:36

celý článok | vytlačiť článok

   

Vyhlásenie 15. ročníka súťaže Zlatý mravec. Prihláste svoj projekt a získajte prestížne ocenenie

Otvárame ďalší v poradí už 15. ročník súťaže Cena odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2020. Vyhlasovatelia (ZOVP je tiež vyhlasovateľom súťaže) sa tešia záujmu uchádzačov a oceňujú kvalitu prihlásených projektov. Víťaz v jednotlivých kategóriách však môže byť len jeden. Kto to bude tento rok? Možno aj vaša firma, vaša obec, inovatívny projekt, či koncept nakladania s odpadmi. Vznikajú nové moderné prístupy, vyvíjajú sa alebo sa zavádzajú do praxe nové technológie, ktoré prinášajú výsledky, finančnú a časovú úsporu, či evidenčný poriadok. Vznikajú mnohé verejne prospešné aktivity v oblasti  enviromentálneho vzdelávania a osvety obyvateľstva, koncepty predchádzania vzniku odpadov zero waste či re-use. Pochváľte sa svojimi výsledkami a pošlite prihlášku.
[pokračovanie článku]

 8.10.2020 10:02:50

celý článok | vytlačiť článok

   

 

 VSTUP PRE ČLENOV
Meno :
Heslo :

zabudli ste prihlasovacie údaje ?


 PRIPRAVUJEME
   
   
   
   
   
Plán akcií, zasadnutí CR

 KALENDÁR VÝSTAV A PODUJATÍ

 BAZÁR
10.8.2020 PREDAJ
Příkopové rameno Frontoni Butterfly 350
 
Použito max 10 hod. Záruka 1 rok...
cena : 5800

odkaz na stránku

 

VŠETKY INZERÁTY

 
 

 

  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP