Združenie Organizácií Verejných Prác
  SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

pondelok, 23.9. 2019 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (0) 

STANOVY ZOVP SR

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

Zálohovanie PET fliaš a plechoviek sa stáva realitou, návrh prešiel parlamentom

Slovensko ako prvá krajina v strednej Európe zavedie zálohovanie plastových fliaš a plechoviek. Rozhodli o tom poslanci Národnej rady SR, keď zahlasovali za nový zákon o zálohovaní nápojových obalov z dielne envirorezortu.Novú legislatívu podporila výrazná väčšina 121 poslancov parlamentu. Zákon ešte musí podpisom potvrdiť prezidentka Zuzana Čaputová. Hoci legislatíva nadobudne účinnosť 1. januára 2020, prvé zálohovanie sa reálne spustí v roku 2022. Dovtedy by sa mal nastaviť celý systému, vrátane zabezpečenia vratných automatov a celkovej logistiky.
[pokračovanie článku]

 12.9.2019 8:41:21

celý článok | vytlačiť článok

   

Jarný snem ZOVP 2019

Opäť máme za sebou ďalší celoslovenský snem Združenia Organizácií Verejných Prác Slovenskej republiky (ZOVP SR), ktorý sa pravidelne organizuje počas roka na jar i na jeseň. Tohtoročný jarný snem sa konal v treťom májovom týždni v krásnom podtatranskom prostredí Nového Smokovca v hoteli Atrium pod záštitou Košického samosprávneho kraja. Generálni partneri snemu boli spoločnosti Slovanet, a.s. a BKS-Leasing. s.r.o.

Tohtoročný jarný celoslovenský snem ZOVP sa odohral v nádhernom prostredí Nového Smokovca od 22. do 24. mája. Počas troch dní bolo na programe naozaj veľa udalostí, medzi najdôležitejšie patrili podpísanie memoranda, hodnoteniu činnosti združenia či výstava komunálnej techniky. Snem sa však nenesie iba v pracovnom duchu. Dôležité je aj vzájomné poznávanie členov združenia a následné priateľské rozhovory i cenné rady.  Na tohtoročnom sneme sa zúčastnilo 170 osôb, z toho zástupcov zo 45-tich členských organizácií.
[pokračovanie článku]

 25.6.2019 9:24:18

celý článok | vytlačiť článok

   

Ministerstvo predložilo veľkú novelu zákona o odpadoch

Ministerstvo životného prostredia predložilo do pripomienkového konania ďalšiu novelu zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch. Návrh novely mení niektoré definície a pojmy, dopĺňa ciele recyklácie komunálneho odpadu pre roky 2025, 2030 a 2035 a ciele recyklácie odpadov z obalov pre roky 2025 a 2030.

Finančná zábezpeka pre OZV

Návrhom zákona sa ustanovuje povinnosť pre výrobcov vyhradeného výrobku a organizácie zodpovednosti výrobcov zriadiť finančnú zábezpeku na zabezpečenie systému rozšírenej zodpovednosti výrobcov. Prijímajú sa tiež opatrenia na zvýhodnenie výrobcov uvádzajúcich na trh recyklovateľné výrobky, ako aj opatrenia na podporu opätovného použitia odpadu, recyklácie a iných činností zhodnocovania.Prijímajú sa tiež opatrenia na zníženie tvorby plastového odpadu, t. j. zakazuje sa uvádzať na trh SR niektoré jednorazové plastové výrobky.
[pokračovanie článku]

 10.5.2019 10:51:30

celý článok | vytlačiť článok

   

Pozvánka na jarný celoslovenský snem ZOVP

Pozývame Vás na celoslovenský snem ZOVP SR, ktorý sa bude konať dňa 22.5.2019 až 24.5.2019 vo Vysokkých Tatrách, v hoteli Atrium, Nový Smokovec. Upozorňujeme, že na tomto sneme prebehnú riadne voľby do orgánov združenia. Na deň 22.5.2019 (streda) sme zorganizovali "Diskusné fórum" - moderovaná diskusia členov združenia na aktuálne témy. Terajšie témy budú "chodníkový zákon" a nový zákon o poplatkoch za odpady.
[pokračovanie článku]

 10.4.2019 9:47:11

celý článok | vytlačiť článok

   

Zálohovanie PET fliaš zlikviduje takmer všetky triediace linky

Zálohovanie PET fliaš a plechoviek vyrieši len veľmi malú časť odpadov a bude omnoho drahšie, než odhadujú ministerskí analytici. Podnikatelia sa na ministra Sólymosa kvôli zálohovaniu obracajú otvoreným listom.

Problémom v nakladaní s odpadom na Slovensku nie sú len PET fľaše a plechovky, ale recyklácia všetkých materiálov a predovšetkým vysoká miera skládkovania. Tvrdia to podnikatelia, ktorí sa podpísali pod otvorený list ministrovi životného prostredia L. Sólymosa. Vyzvali ho, aby s nimi zálohovanie plastových fliaš a plechoviek prediskutoval.
[pokračovanie článku]

 7.12.2018 7:55:35

celý článok | vytlačiť článok

   

 


KONGRES ZOVP

 
Wellnes hotel, Patince
3.10. - 4.10.2019


informácie
zoznam prihlásených


 VSTUP PRE ČLENOV
Meno :
Heslo :

zabudli ste prihlasovacie údaje ?


 AKTUÁLNE AKCIE ZOVP
3.10.2019 Kongres ZOVP, 2019

 PRIPRAVUJEME
 22.8.2019 tenisový turnaj, Lúčky
 17.9. 2019 Deň komunálnej techniky REDOX
 4.9. - 6.9.2019 pracovná cesta s fy. MEVA, Praha
 2.10. - 4.10.2019 jesenný kongres, Patince
 november 2019 školenie ekonómov
   

 KALENDÁR VÝSTAV A PODUJATÍ

 BAZÁR

VŠETKY INZERÁTY

 

 

  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP