Združenie Organizácií Verejných Prác
  SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

pondelok, 21.10. 2019 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (1) 

STANOVY ZOVP SR

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

Pracovná cesta s MEVA-SK

 V dňoch 4. - 6.9.2019 sa na pozvanie spoločnosti MEVA Group uskutočnila tematická pracovná  cesta do Českej republiky. Skupina účastníkov tvorená členmi ZOVP absolvovala veselý presun  vlakom do Prahy, kde sme boli ubytovaní a večer po príchode  sme strávili debatami  a výmenou skúseností pri výbornom českom pive.

Štvrtok, hneď ráno sme sa autobusom prepravili do priestorov výrobného závodu MEVA v Roudici nad Labem, kde nás privítal generálny riaditeľ spoločnosti MEVA Group.  S jeho spolupracovníkmi sme absolvovali exkurziu vo výrobných halách kovo-programu – výroba kuka nádob, kontajnerov, sudov a výrobkov pre sklady a logistiku. Našu pozornosť si získali polopodzemné kontajnery ale aj špeciálne kontejnery do centrálnych zón ako aj vysoko sofistikované smart riešenia košov, ktoré komunikujú a plnia viacero riešení.
[pokračovanie článku]

 14.10.2019 10:26:11

celý článok | vytlačiť článok

   

Platnosť PZP sa bude od 1. októbra preukazovať už iba zelenou kartou

Platnosť povinného zmluvného poistenia (PZP) sa bude od 1. októbra preukazovať už iba zelenou kartou. Vodiči by si mali skontrolovať, či majú jej originál.

Motoristi by mali po novom preukazovať (PZP) vozidla už iba zelenou kartou, bez ohľadu na to, či sa nachádzajú na Slovensku alebo v zahraničí. Novela zákona o Exportno-importnej banke totiž zrušila vydávanie bielych kariet, ktoré potvrdzovali platnosť PZP iba na území Slovenska. Tzv. biela karta bola doteraz dokladom o poistení vozidla, ktorý vydala každému poistencovi poisťovňa a ktorý potvrdzoval platnosť PZP. Každý poistenec ju teda musel mať pri sebe, bola však platná iba na území SR. Medzinárodná karta automobilového poistenia – tzv. zelená karta, má na rozdiel od bielej medzinárodnú platnosť a jej forma spĺňa štandardy krajín, ktoré patria do Systému zelenej karty. Poisťovne dlhodobo upozorňovali na to, že vydávanie bielych kariet je zbytočnou administratívou, pretože zelená karta potvrdzuje stále to isté povinné zmluvné poistenie, ktoré si vodiči uzatvorili. Od 1. októbra tak už poisťovne nebudú musieť vystavovať pri uzavretí poistenia aj bielu kartu.
[pokračovanie článku]

 1.10.2019 13:51:33

celý článok | vytlačiť článok

   

Zálohovanie PET fliaš a plechoviek sa stáva realitou, návrh prešiel parlamentom

Slovensko ako prvá krajina v strednej Európe zavedie zálohovanie plastových fliaš a plechoviek. Rozhodli o tom poslanci Národnej rady SR, keď zahlasovali za nový zákon o zálohovaní nápojových obalov z dielne envirorezortu.Novú legislatívu podporila výrazná väčšina 121 poslancov parlamentu. Zákon ešte musí podpisom potvrdiť prezidentka Zuzana Čaputová. Hoci legislatíva nadobudne účinnosť 1. januára 2020, prvé zálohovanie sa reálne spustí v roku 2022. Dovtedy by sa mal nastaviť celý systému, vrátane zabezpečenia vratných automatov a celkovej logistiky.
[pokračovanie článku]

 12.9.2019 8:41:21

celý článok | vytlačiť článok

   

Jarný snem ZOVP 2019

Opäť máme za sebou ďalší celoslovenský snem Združenia Organizácií Verejných Prác Slovenskej republiky (ZOVP SR), ktorý sa pravidelne organizuje počas roka na jar i na jeseň. Tohtoročný jarný snem sa konal v treťom májovom týždni v krásnom podtatranskom prostredí Nového Smokovca v hoteli Atrium pod záštitou Košického samosprávneho kraja. Generálni partneri snemu boli spoločnosti Slovanet, a.s. a BKS-Leasing. s.r.o.

Tohtoročný jarný celoslovenský snem ZOVP sa odohral v nádhernom prostredí Nového Smokovca od 22. do 24. mája. Počas troch dní bolo na programe naozaj veľa udalostí, medzi najdôležitejšie patrili podpísanie memoranda, hodnoteniu činnosti združenia či výstava komunálnej techniky. Snem sa však nenesie iba v pracovnom duchu. Dôležité je aj vzájomné poznávanie členov združenia a následné priateľské rozhovory i cenné rady.  Na tohtoročnom sneme sa zúčastnilo 170 osôb, z toho zástupcov zo 45-tich členských organizácií.
[pokračovanie článku]

 25.6.2019 9:24:18

celý článok | vytlačiť článok

   

Ministerstvo predložilo veľkú novelu zákona o odpadoch

Ministerstvo životného prostredia predložilo do pripomienkového konania ďalšiu novelu zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch. Návrh novely mení niektoré definície a pojmy, dopĺňa ciele recyklácie komunálneho odpadu pre roky 2025, 2030 a 2035 a ciele recyklácie odpadov z obalov pre roky 2025 a 2030.

Finančná zábezpeka pre OZV

Návrhom zákona sa ustanovuje povinnosť pre výrobcov vyhradeného výrobku a organizácie zodpovednosti výrobcov zriadiť finančnú zábezpeku na zabezpečenie systému rozšírenej zodpovednosti výrobcov. Prijímajú sa tiež opatrenia na zvýhodnenie výrobcov uvádzajúcich na trh recyklovateľné výrobky, ako aj opatrenia na podporu opätovného použitia odpadu, recyklácie a iných činností zhodnocovania.Prijímajú sa tiež opatrenia na zníženie tvorby plastového odpadu, t. j. zakazuje sa uvádzať na trh SR niektoré jednorazové plastové výrobky.
[pokračovanie článku]

 10.5.2019 10:51:30

celý článok | vytlačiť článok

   

 

 VSTUP PRE ČLENOV
Meno :
Heslo :

zabudli ste prihlasovacie údaje ?


 AKTUÁLNE AKCIE ZOVP
19.11.2019 Ekonomický seminár 2019

 PRIPRAVUJEME
 19.11.2019 školenie ekonómov, Repiská
   

 KALENDÁR VÝSTAV A PODUJATÍ

 BAZÁR
17.10.2019 PREDAJ
Komunálne vozidlo mercedes nadstavba OTTO
 
komunálne vozidlo,technické údaje:Mercedes- Benz,model:1824,výkon motora:180kW-(10964cm3),najazdenýc...
cena : 9350

odkaz na stránku

 

VŠETKY INZERÁTY

 
 

  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP