Združenie Organizácií Verejných Prác
  SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

piatok, 26.2. 2021 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (0) 

STANOVY ZOVP SR

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

Stanovisko ZOVP: Vítame snahu MŽP o zlepšenie financovania separácie odpadu


ZOVP SR - združenie organizácií verejných prác, ktoré vykonávajú okrem iných činností hlavne pre samosprávu, aj činnosti spojené s triedeným zberom komunálneho odpadu, na základe posledných medializovaných správ a prebiehajúceho rozporového konania k Vyhláške Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky, ktorou sa dopĺňa vyhláška Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky č. 373/2015 Z. z. o rozšírenej zodpovednosti výrobcov vyhradených výrobkov a o nakladaní s vyhradenými prúdmi odpadov v znení neskorších predpisov, zaujímame nasledovné stanovisko.
[pokračovanie článku]

 19.11.2020 14:33:25

celý článok | vytlačiť článok

   

Triedenie odpadu pri zdroji ako úprava odpadu. Envirorezort predstavil návrh vyhlášky


Do konca roka 2022 bude možné považovať triedenie odpadu pri zdroji za úpravu odpadu.

V nasledujúcich rokoch budú platiť nové pravidlá pre uloženie odpadu na skládky. Od januára 2021 však bude zatiaľ možné považovať za úpravu odpadu pred skládkovaním aj samotné triedenie odpadu pri zdroji. Vyplýva to z návrhu vyhlášky o skládkovaní odpadov, ktorú včera (9. novembra) predložilo Ministerstvo životného prostredia SR do legislatívneho procesu v rámci medzirezortného pripomienkového konania (odkaz na všetky dokumenty nájdete na konci článku). Pripomienkovať je možné do 30. novembra.
[pokračovanie článku]

 11.11.2020 13:58:55

celý článok | vytlačiť článok

   

Minimálne ceny alebo ekonomicky oprávnené náklady? Ministerstvo vysvetľuje

Poplatky za triedený zber a zhodnotenie odpadov stanovené v návrhu vyhlášky č. 373/2015 Z.z. envirorezort nepovažuje za určenie ceny.

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) do 3. novembra 2020 predložilo do skráteného medzirezortného pripomienkového konania návrh vyhlášky č. 373/2015 Z.z. o rozšírenej zodpovednosti výrobcov vyhradených výrobkov a o nakladaní s vyhradenými prúdmi odpadov. Návrh vyhlášky zasypalo viac ako 300 pripomienok rôznych subjektov, z toho 240 pripomienok bolo zásadných. Denník Odpady-portal.sk už podrobnejšie informoval o výhradách Protimonopolného úradu SR (PMÚ) aj pripomienkach Slovenského zduženia pre značkové výrobky (SZZV).
[pokračovanie článku]

 9.11.2020 8:34:20

celý článok | vytlačiť článok

   

Okruh obcí, ktoré môžu získať príspevok z Environmentálneho fondu, sa rozšíri


Príspevky z Environmentálneho fondu bude môcť získať viac obcí ako doposiaľ. Umožniť to má zmena v prerozdeľovaní poplatkov za uloženie odpadov na skládky odpadov a na odkaliská. Vyplýva to z návrhu Ministerstva životného prostredia (MŽP), ktorý dnes, 4. novembra, prijala vláda.

O čo ide?
Väčšinu slovenských samospráv od budúceho roka čaká nová povinnosť. Zákon o odpadoch síce aj doteraz od miest a obcí vyžadoval triedený zber biologicky rozložiteľných kuchynských odpadov z domácností (BRKO), no od 1. januára 2021 sa ruší najčastejšia aplikovaná výnimka, na základe ktorej sa viaceré mestá a obce tejto povinnosti vyhýbali – ekonomická neúnosnosť triedenia. Od Nového roka budú musieť obce, ktoré si uplatňovali výnimku, zaviesť a zabezpečiť vykonávanie triedeného zberu BRKO z domácností.
[pokračovanie článku]

 4.11.2020 14:56:07

celý článok | vytlačiť článok

   

R. Malček: Váhy vo vozidlách nie sú povinné nikde inde na svete okrem Slovenska


Ak sa spočítajú dodatočné náklady na váhy, povinnú predúpravu a kuchynský odpad, poplatok za odpad na osobu môže vzrásť aj o 70 eur ročne.

Do zoznamu povinností, ktoré budú musieť subjekty odpadového hospodárstva v najbližších rokoch realizovať, patrí aj inštalácia vážiaceho systému do vozidiel. Hoci presnejšie podmienky sú zatiaľ nejasné, nutnosť sa netýka iba klasických smetiarskych áut, ale aj nosičov kontajnerov, starších multikár, či traktorov. Vážiaci systém môže v takomto prípade niekoľkonásobne prevýšiť cenu starého vozidla.
[pokračovanie článku]

 28.10.2020 11:28:49

celý článok | vytlačiť článok

   

 

 VSTUP PRE ČLENOV
Meno :
Heslo :

zabudli ste prihlasovacie údaje ?


 PRIPRAVUJEME
   
   
Plán akcií, zasadnutí CR

 KALENDÁR VÝSTAV A PODUJATÍ

 BAZÁR

VŠETKY INZERÁTY

 
 

 

  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP