Združenie Organizácií Verejných Prác
   SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

piatok, 12.7. 2024 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (0) 


rokov založenia

 

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


STANOVY ZOVP SR


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

 

Spoplatňovanie drobného stavebného odpadu sa zmení. Ako bude vyzerať?

01.04.2015 7:03:01  vytlačiť  

Po schválení nového zákona o odpadoch budú musieť obce zaviesť množstvový zber drobného stavebného odpadu. Adresnejší systém však zmení finančné toky na úhradu nákladov.

Podľa návrhu nového zákona o odpadoch, ktorý je po schválení parlamentom v súčasnosti v procese rozhodovania prezidenta, je obec povinná zaviesť množstvový zber drobného stavebného odpadu (§ 81 odst. 20, ďalej DSO). Zároveň musí obec pri ustanovení výšky miestneho poplatku za komunálny odpad a drobný stavebný odpad vychádzať zo skutočných nákladov obce na nakladanie s komunálnym odpadom a s drobným stavebným odpadom (§ 81 odst. 12). Zákon tak podstatne mení systém finančných transferov za drobný stavebný odpad.

Ministerstvo životného prostredia tvrdí, že zavedením povinnosti množstvového zberu DSO sa zásadne nezmení administratívna ani finančná nákladnosť systému zberu. „Množstvo, resp. hmotnosť stavebného odpadu je aj podľa v súčasnosti platného zákona relevantné, nakoľko na základe množstva resp. hmotnosti je stanovená hranica medzi DSO, ktorý je zohľadnený v miestnom poplatku, a tým, za ktorý už občan platí nad rámec miestneho poplatku z ohľadom na jeho množstvo,“ uviedol pre Odpady-portal.sk Maroš Stano, hovorca ministerstva životného prostredia.

pokračovanie článku na www.odpadyportal.sk
   
  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP