Združenie Organizácií Verejných Prác
   SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

utorok, 23.4. 2024 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM ()
 » BAZÁR (0) 


rokov založenia

 

členská PRIHLÁŠKA
za riadneho člena združenia


STANOVY ZOVP SR


 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

 

Minister rokuje o monopolnej agentúre

27.02.2018 9:09:07  vytlačiť  

Minister životného prostredia László Sólymos zvažuje zrušiť súťaž organizácií zodpovednosti výrobcov a cenotvorbu za plnenie služieb pre výrobcov ponechať na jednu agentúru.

Strana Most-Híd následne 21. februára informovala, že ministerstvo životného prostredia plánuje zmenu vo fungovaní takzvaných organizácií zodpovednosti výrobcov (OZV) a uvažuje o zriadení jednej agentúry, ktorá prevezme zodpovednosť za financovanie, zber a recykláciu vytriedených odpadov v mestách a obciach.

O ďalšej novele zákona o odpadoch už podľa Most-Híd envirorezort rokuje so svojimi partnermi, ako sú Združenie miest a obcí Slovenska, Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení či Republiková únia zamestnávateľov. „Na stole je aj variant, že zber nebude riešiť niekoľko OZV, ale jedna agentúra, ktorú by zriadili výrobcovia, štát by mal len kontrolnú úlohu,“ cituje stranícky web ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa. „Keďže sa zaviedol úplne nový systém, treba ho priebežne doladiť,“ uviedol.

Podľa vyjadrenia hovorcu rezortu, ktoré poskytol pre Odpady-portal.sk, vznik stabilizačného prvku v podobe agentúry riadenej samotnými výrobcami je len z jednou zo zvažovaných alternatív ako odstrániť nedostatky pri fungovaní zberu a triedenia odpadu v obciach a mestách na Slovensku. Finálna dohoda však ešte nie je na stole.

„Vo všeobecnosti možno povedať, že cieľom ministerstva je skvalitniť koordináciu medzi jednotlivými subjektmi na trhu s odpadom, ztransparentniť celý systém a nastaviť stabilné podmienky pre zvyšovanie miery triedenia a recyklovania na Slovensku,“ uzavrel T. Ferenčák.

Zdroj : www.odpady-portal.sk
   
  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP