V Starej Turej bude Deň otvorených dverí odpadového hospodárstva
12.11.2010 14:35:18
 
Priatelia Zeme - SPZ v spolupráci s Technickými službami Stará Turá organizujú dňa 16. novembra 2010 v Starej Turej Deň otvorených dverí odpadového hospodárstva. Podujatie je určené pre zástupcov miest a obcí, vyšších územných celkov, pracovníkov štátnej správy, odborných pracovníkov firiem pracujúcich v odpadovom hospodárstve, ale aj širšej odbornej verejnosti zo záujmom o tému odpadového hospodárstva.

Cieľom podujatia, ktoré sa uskutoční od 9:00 hod. v Dome kultúry Javorina, je informovať a na praktických príkladoch ukázať účastníkom podujatia, ako sa dá úspešne a komplexne riešiť odpadové hospodárstvo v podmienkach SR.
Podujatie bude rozdelené na dve časti, teoretickú a praktickú. Počas teoretickej časti predstavia zástupcovia vybraných samospráv svoje úspešné systémy nakladania s odpadmi. Potom bude nasledovať praktická časť - obhliadka systému odpadového hospodárstva mesta Stará Turá s prehliadkou kontajnerových stojísk a predvedením používanej techniky.

Predstavené budú systémy zo Starej Turej, Košece, Dubnice nad Váhom a Piešťan.

Autor : Priatelia Zeme-SZP, zdroj : http://www.odpady-portal.sk/ZOVP - Združenie organizácií verejných prác, www.zovp.sk