Ministerstvo mapuje dotazníkom stav separovania odpadu v obciach
02.05.2011 7:42:00
 

Minister životného prostredia József Nagy sa dnes obrátil prostredníctvom listom na predstaviteľov samospráv s krátkym dotazníkom, ktorý má zmapovať stav separovaného zberu v mestách a obciach SR. Dotazník má slúžiť ako zdroj údajov pre poskytnutie dotácií mestám a obciam a zároveň na overenie si pokrytia trhu s odpadom, resp. so zbernými dvormi a funkčnosť celého procesu. 

Práve vyplnením formulára s otázkami, ktoré sa týkajú odpadovej problematiky, chce ministerstvo získať relevantný zdroj údajov na vytvorenie databázy. Formulár pre samosprávy bude zverejnený na stránke ministerstva životného prostredia 14 dní, od 2.5. 2011 do 16.5. 2011. Široká verejnosť si ho môže pozrieť už teraz.
Údaje chce získať MŽP SR iba z relevantného zdroja, preto dotazník môžu vyplniť len predstavitelia samosprávy. Tí na začiatku vyplnenia zadajú prihlasovacie meno a heslo, ktoré dostali v liste.

DOTAZNÍK: Ako separujeme? Dotazník pre primátorov a starostov miest a obcí (pdf)

Informácie získané z dotazníka majú podľa ministerstva slúžiť aj ako podklad pri ďalších pripravovaných krokoch súvisiacich s novým zákonom o odpadoch. Ten pripravuje rezort životného prostredia na jeseň tohto roka. V prípade akýchkoľvek otázok sa majú možnosť mestá a obce obrátiť na ministerstvo životného prostredia.

zdroj : www.odpady-portal.skZOVP - Združenie organizácií verejných prác, www.zovp.sk